Masz pytania? Zadzwoń Zadzwoń do nas +48531944475 Napisz Napisz do nasbiuro@vintagewall.pl

Darmowa dostawa już od 3000 zł.

Zadzwoń do nasMasz pytania?
+48531944475

Koszyk
do kasy suma: 0,00 zł
SELECT LANGUAGE
 
Dlaczego nasze płytki ceglane są lepszej jakości od współcześnie produkowanych?

CO NAS WYRÓŻNIA?

PRODUKT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU

PRODUKT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU

Nasze płytki są produktem ekologicznym, do ich czyszczenia i renowacji wykorzystujemy tylko ekologiczne środki czyszczące.

HANDMADE

HANDMADE

Nasze płytki ceglane powstają z cegieł rozbiórkowych – rozbiórki przeprowadzamy ręcznie, aby uzyskać produkt o najwyższej jakości. Do dalszej obróbki dobieramy tylko cegły odpowiednio wyselekcjonowane. Następnie je czyścimy ekologicznymi rodami czyszczącymi i tniemy na płytki ceglane.

PRODUKT O WALORACH HISTORYCZNYCH

PRODUKT O WALORACH HISTORYCZNYCH

Nasze płytki ceglane powstają z cegły rozbiórkowej pochodzącej z XIX i XX wieku. Są w 100% naturalne i autentyczne. Każda z naszych płytek jest unikatowa i niepowtarzalna. Płytki różnią się odcieniami, kolorami, strukturą, fakturą i kształtem, dlatego idealnie oddają efekt prawdziwej ściany z cegieł. Nasze płytki powstają z cegieł formowanych ręcznie i suszonych na słońcu. Na tak wykonanych cegłach często odnajdujemy ślady historii - odciski zwierząt i roślin, ślady dłoni osób, które je tworzyły. Każda z rozbiórkowych cegieł jest niepowtarzalna i ma swoją historię, żadna inna, współcześnie produkowana cegła nie będzie godną imitacją starych cegieł z duszą.

NAJLEPSZA JAKOŚĆ

NAJLEPSZA JAKOŚĆ

Dawniej cegły wytwarzane były z gliny odpowiednio długo sezonowanej, dzięki czemu nabierała ona odpowiednich właściwości wytrzymałościowych i izolacyjnych. Cegły formowano ręcznie i wypalano w specjalistycznych piecach. Obecnie cegły wytwarza się z kolei z gliny niesezonowanej, dlatego ich jakość nie jest już tak wysoka. Pomimo, że obecnie produkowane cegły określane są mianem „ręcznie formowanych” - mimo wszystko ich produkcja przebiega maszynowo, a ich kształt i wygląd nie jest rezultatem pracy ludzkich rąk, lecz tylko imitującej je formy.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Kolejną ważną cechą naszych płytek uzyskanych ze starych cegieł jest fakt, że nadają się zarówno do pomieszczeń jak i do zastosowania na zewnątrz - na elewacje budynków, czy też do ogrodu. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, ponieważ po zaimpregnowaniu są odporne na wilgoć. Są materiałem niezwykle uniwersalnym. Jako materiał ocieplający pomieszczenia nasze płytki umożliwiają tworzenie wspaniałych aranżacji wnętrz, łącząc w efektowny sposób tradycję z nowoczesnością.

ŁATWOŚĆ MONTAŻU

ŁATWOŚĆ MONTAŻU

Kolejną ogromną zaletą płytek ceglanych jest fakt, że są one niezwykle łatwe w montażu. Montuje się je równie prosto, co płytki ceramiczne. Ponadto w porównaniu z klasyczną cegłą nie zmniejszają metrażu pokoju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl