Masz pytania? Zadzwoń Zadzwoń do nas +48531944475 Napisz Napisz do nasbiuro@vintagewall.pl

Darmowa dostawa już od 3000 zł.

Zadzwoń do nasMasz pytania?
+48531944475

Koszyk
do kasy suma: 0,00 zł

CO NAS WYRÓŻNIA?

PRODUKT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU

PRODUKT
PRZYJAZNY
ŚRODOWISKU

HANDMADE

HANDMADE

PRODUKT O WALORACH HISTORYCZNYCH

PRODUKT O
WALORACH
HISTORYCZNYCH

NAJLEPSZA JAKOŚĆ

NAJLEPSZA
JAKOŚĆ

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

WSZECHSTRONNE
ZASTOSOWANIE

ŁATWOŚĆ MONTAŻU

ŁATWOŚĆ
MONTAŻU

Jak wyczyścić starą cegłę? 0
Jak wyczyścić starą cegłę?

Stara cegła na ścianie to prawdziwy dekoracyjny rarytas. Ponad stuletnia tradycja, loftowy design i naturalne nierówności, które sprawiają, że wnętrze nabiera wyjątkowego klimatu. Jeśli samodzielnie zabierasz się za skucie tynku lub chcesz przeprowadzić renowację odkrytej cegły, poznaj kilka zasad, dzięki którym czyszczenie starej cegły pójdzie gładko.

Stara cegła na ścianie – jak o nią zadbać?

Wyraziste, czerwone cegły z efektem wet look, od których nie można oderwać wzroku. Podkreślone ciepłym, punktowym oświetleniem. Do tego loftowe dekoracje lub w stylu vintage. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o to, by stara cegła na ścianie zapierała dech w piersiach.

Co zrobić, gdy na cegłach pojawiają się białe smugi z zaprawy murarskiej i tynku? Czyszczenie starej cegły na mokro okazuje się kiepskim pomysłem, bo problem powraca.

Czyszczenie starej cegły na ścianie – krok pierwszy

Stara cegła na ścianie jest zanieczyszczona osadem i pyłem z zapraw tynkarskiej i murarskiej. Czyszczenie jej na mokro nie zahamuje powstawania smug, lecz dodatkowo spowoduje m.in. rozprowadzanie soli rozpuszczalnych z zaprawy, czyli wypełnionych fugą szczelin, na mur, co wzmaga występowanie białych wykwitów.

Jak wyczyścić starą cegłę? Przede wszystkim na sucho, używając twardej szczotki. W pierwszym etapie usuwania większych zanieczyszczeń i pozostałości zapraw warto użyć ostrożnie nawet szczotki drucianej, następnie szczotki ryżowej.

Pamiętaj, żeby oczyścić starą cegłę nie tylko z wierzchu, ale również docierając głęboko w szczeliny, aby zalegający w nich brud nie przyczynił się do wtórnego zabrudzenia powierzchni przy pracach renowacyjnych. Usuń starą zaprawę z fug na głębokość ponad 1 cm.

Polerowanie i wygładzanie – czyszczenie starej cegły krok drugi

Kolejnym etapem prac nad renowacją starej cegły jest polerowanie i wygładzanie powierzchni muru. Najszybciej wykonasz tę pracę przy pomocy papieru ściernego, umieszczonego na wiertarce z gumową tarczą lub nieco bardziej profesjonalnej szlifierce.

Z powodzeniem możesz wykonać tę pracę również ręcznie, używając specjalnej, twardej gąbki, owiniętej papierem ściernym. Zewnętrzną obróbkę cegły wieńczy usunięcie pyłu, powstałego na skutek tarcia.

Nawilżanie w czyszczeniu starej cegły

Dopiero po solidnym oczyszczeniu i wypolerowaniu starych cegieł, możesz przejść do ich nawilżania. Czyszczenie starej cegły wodą usuwa resztki zanieczyszczeń i pomaga bezproblemowo przejść przez fugowanie. Mokra ściana nie będzie chłonąć wody z zaprawy do spoinowania.

Jak wyczyścić starą cegłę wodą? Wewnątrz budynku wystarczy zwykła gąbka lub ścierka, na zewnątrz można skorzystać z myjki ciśnieniowej, nie przesadzając z natężeniem strumienia.

Fugowanie i impregnacja starych cegieł

Czyszczenie starej cegły wieńczy ułożenie nowej zaprawy w spoinach przy użyciu specjalnej szpachelki. Powierzchnię fug możesz wygładzić, przecierając je gąbką lub szmatką. Teraz czas na odpoczynek. Fuga musi dobrze wyschnąć zanim przejdziesz do impregnacji, a trwa to zwykle ok. 3 dni.

Po upływie tego czasu znów warto wyczyścić cegły na sucho szczotką ryżową, aby usunąć nowe zanieczyszczenia i pyły. Następnie przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką i zaimpregnować.

Impregnat do muru z surowej cegły marki VINTAGE doskonale zabezpieczy ścianę przed zanieczyszczeniami, przebarwieniami i innymi skutkami działania czynników zewnętrznych. Wybierz impregnat Imperguard, ProtectGuard lub ProtectGuard Wet Look.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl