Masz pytania? Zadzwoń Zadzwoń do nas +48531944475 Napisz Napisz do nasbiuro@vintagewall.pl

Darmowa dostawa już od 3000 zł.

Zadzwoń do nasMasz pytania?
+48531944475

Koszyk
do kasy suma: 0,00 zł
SELECT LANGUAGE
 
Jak powstają płytki ceglane VINTAGE WALL?

JAK POWSTAJĄ 
NASZE PŁYTKI CEGLANE?

ROZBIÓRKA BUDYNKU Z XIX LUB XX W.

ROZBIÓRKA BUDYNKU Z XIX LUB XX W.

Aby stworzyć płytki z cegły charakteryzujące się różną barwą, kolorystyką, odcieniem i fakturą przemierzamy całą Polskę w poszukiwaniu budynków przeznaczonych do rozbiórki. Szukamy cegieł wiekowych. Z duszą i z historią. Często jest to trudne i ryzykowne, bowiem aby uzyskać odpowiedni do przetworzenia i wysokojakościowy produkt, rozbiórka budynku musi zostać przeprowadzona w odpowiedni sposób. Nie używamy maszyn, ale odzyskujemy cegły ręcznie.

SELEKCJA CEGIEŁ

SELEKCJA CEGIEŁ

Następnie dokonujemy selekcji cegieł rozbiórkowych. Ponieważ tylko niektóre z nich posiadają odpowiednie parametry - twardość, wytrzymałość ma pęknięcia, stopień uszkodzenia. Cegły, które przejdą ten etap produkcji trafiają następnie do naszej manufaktury "Vintage Wall”.

CZYSZCZENIE

CZYSZCZENIE

Uzyskane cegły rozbiórkowe mają na sobie pozostałości zaprawy i tynku, które są usuwane przed dalszą obróbką. Proces oczyszczania przebiega skrupulatnie i łagodnie, aby nie uszkodzić ich oryginalnej powierzchni. Dlatego nasze cegły czyścimy ręcznie przy użyciu wody i łagodnych ekologicznych środków czyszczących bez ingerencji w strukturę materiału.

CIĘCIE CEGIEŁ

CIĘCIE CEGIEŁ

Następnie używamy specjalistycznej, certyfikowanej maszyny, którą obrabiamy zabytkowe cegły, metodą na mokro wysokiej jakości tarczą diamentową, aby uzyskać płytki ceglane o odpowiednich wymiarach, zachowując ich naturalny wygląd, który jest efektem długoletniego upływu czasu i działania czynników zewnętrznych. Takich cegieł z historią nie jest wstanie nikt odtworzyć. To czas nadał im ten niepowtarzalny wygląd i płynące lata tchnęły w nie duszę. Żadna imitacja starej cegły nie dorówna płytkom ceglanym z prawdziwej, XIX-wiecznej cegły. Dzięki ręcznemu przetworzeniu przez nas starych, historycznych cegieł uzyskujemy produkt najwyższej jakości, o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu certyfikowanych, nowoczesnych maszyn uzyskujemy produkt niezwykle trwały i prosty w montażu, odpowiadający najwyższym standardom jakości i ceniony przez renomowanych architektów wnętrz | projektantów.

SORTOWANIE

SORTOWANIE

Końcowy etap produkcji naszych płytek ceglanych to selekcja uzyskanych płytek pod względem jakości, wytrzymałości na pęknięcia i ostatecznego wyglądu. Płytki ceglane o najwyższej jakości są składowane w ekologicznych drewnianych skrzyniopaletach, gdzie zapewnioną mają odpowiednią wentylację, a następnie są pakowane w kartony po 0,5m2 i na paletach wysyłane do naszych klientów. Wyprodukowane przez nas płytki ceglane poddawane są skrupulatnej selekcji i czyszczeniu pod wysokim ciśnieniem przy użyciu ekologicznych środków czyszczących co zapewnia im długowieczność i daje gwarancję bezpieczeństwa i jakości. Po położeniu na ścianie lub podłodze cechują się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych | uszkodzenia mechaniczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl